نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: بیش فعالی در بزرگسالی

940
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30190
    تشکـر
    137
    تشکر شده 113 بار در 71 پست
    میزان امتیاز
    8

بیش فعالی در بزرگسالی

سلام من پسر مجرد و 29 ساله هستم

- خیلی زودرنجم و با یک حرف یا حرکت مخاطبم سریع ناراحت میشم و توی ذهنم به خودم بدوبیراه میگم که باز دوباره گند زدم
    - در مطالعه تمرکز ندارم
    - بعضی مواقع حرفی میزنم یا رفتاری انجام میدم که بعدش به شدت پشیمون میشم و باعث تنفر از خودم میشه و ممکنه مدت زیادی گوشه گیر و ناراحت بشم
    - شغلم جوریه که تحرک فیزیکی کمی دارم ولی از درون گاهی احساس بی قراری میکنم و عدم تمرکز مناسب هم بشدت باعث کاهش بازدهیم در تایم کازی میشه که اغلب مجبورم در زمان استراحت جبران کنم
    - اختلال خواب دارم و شب ها سخت خوابم میبره حتی اگر خیلی خسته باشم
    - اغلب سعی میکنم حرف و رفتارمو کنترل کنم که بعدش دوباره پشیمان نشم .

اینها باعث شده نتونم محیط کارمو خیلی تحمل کنم و معمولا با مدیر به مشکل میخورم و میرم جای دیگه و این بخاطر زود رنجی هم هست

در دوران دانشگاه هم با دروس تئوری خیلی زیاد مشکل داشتم اصلا نمیتونستم بشینم حرفای یکیو گوش بدم همش میخواستم کار عملی و پروژه انجام بدم و بخاطر همین فقط توی دروس عملی نمره ی بالا میگرفتم و دروس تئوریم
    اکثرا خوب نبود و برای من دوران سخت و بدی بود .

این مشکلات باعث شده خیلی بی انگیزه باشم و اصلا زندگی برام جذابیتی نداره و بی انرژی و افسرده شدم

نکته ی جالب اینه که من از نظر خانواده و اطرافیانم بسیار اروم هستم و اصلا نشانه ایی از بیش فعالی ندارم و کاملا سالمم ولی مشکل من بیشتر روحی و روانی هست خیلی از درون داغونم .
    لطفا راهنمایی کنید

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 473 بار در 393 پست
    میزان امتیاز
    7

پاسخ : بیش فعالی در بزرگسالی

سلام به شما دوست عزیز
    در این مسیر نیاز است که شما به صورت حضوری به روانشناس مراجعه داشته باشید شرایط روحی شما بررسی کامل شود نمی توان بیان کرد که شما علایم افسردگی را دارید و یا بیش فعالی هرچند که این دو می توانند با یکدیگر ارتباط داشته باشند و یکی از علایم بیش فعالی در بزرگسالی نیز افسردگی می تواند باشد .
    علایم بیش فعالی می تواند توسط دیگران تشخیص داده نشود چون بیشتر افراد تنها بعد حرکتی را مد نظر قرار می دهند و توجه و تمرکز در نظر گرفته نمی شود .
    از جمله علایم بیش فعالی در بزرگسالی موارد زیر می باشد :

اضطراب
    خستگی مزمن
    تأخیر و فراموشی مزمن
    افسردگی
    مشکل در تمرکزکردن هنگام مطالعه
    مشکل در کنترل خشم
    مشکلاتی در محل کار و می تواند با موراد بالا و پایین ارتباط داشته باشد
    تکانشگری رفتارهای هیجانی که فرد در مورد آنها تامل ندارد
    تحمل پایین در برابر ناامیدی‌ها؛
    اعتمادبه‌نفس کم
    نوسانات خلقی فرد ثبات خلقی را تجربه نمی کند و یا بسیار زیاد با نوسانات روبرو می شود
    مهارت‌های ضعیف در سازمان‌دهی
    به تعویق‌انداختن کارها
    مشکلاتی در برقراری ارتباط
    اعتیاد و مصرف مواد در صورت شدت گرفتن علایم می تواند نمایش داده شود
    بی‌انگیزگی
    البته همانطور که مشاهده می کنید خیلی از موارد بالا در افسردگی نیز وجود دارد به همین دلیل نیاز است که مصاحبه بالینی دقیق صورت گیرد تا بتوانیم در این زمینه به ایشان کمک کنیم.
    درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    02122354783

3. کاربران زیر از ravanshenas-therapy بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    31916
    تشکـر
    2,376
    تشکر شده 1,676 بار در 966 پست
    میزان امتیاز
    9

پاسخ : بیش فعالی در بزرگسالی

نقل قول نوشته اصلی توسط Dev نمایش پست ها
    سلام من پسر مجرد و 29 ساله هستم

- خیلی زودرنجم و با یک حرف یا حرکت مخاطبم سریع ناراحت میشم و توی ذهنم به خودم بدوبیراه میگم که باز دوباره گند زدم
    - در مطالعه تمرکز ندارم
    - بعضی مواقع حرفی میزنم یا رفتاری انجام میدم که بعدش به شدت پشیمون میشم و باعث تنفر از خودم میشه و ممکنه مدت زیادی گوشه گیر و ناراحت بشم
    - شغلم جوریه که تحرک فیزیکی کمی دارم ولی از درون گاهی احساس بی قراری میکنم و عدم تمرکز مناسب هم بشدت باعث کاهش بازدهیم در تایم کازی میشه که اغلب مجبورم در زمان استراحت جبران کنم
    - اختلال خواب دارم و شب ها سخت خوابم میبره حتی اگر خیلی خسته باشم
    - اغلب سعی میکنم حرف و رفتارمو کنترل کنم که بعدش دوباره پشیمان نشم .

اینها باعث شده نتونم محیط کارمو خیلی تحمل کنم و معمولا با مدیر به مشکل میخورم و میرم جای دیگه و این بخاطر زود رنجی هم هست

در دوران دانشگاه هم با دروس تئوری خیلی زیاد مشکل داشتم اصلا نمیتونستم بشینم حرفای یکیو گوش بدم همش میخواستم کار عملی و پروژه انجام بدم و بخاطر همین فقط توی دروس عملی نمره ی بالا میگرفتم و دروس تئوریم
    اکثرا خوب نبود و برای من دوران سخت و بدی بود .

این مشکلات باعث شده خیلی بی انگیزه باشم و اصلا زندگی برام جذابیتی نداره و بی انرژی و افسرده شدم

نکته ی جالب اینه که من از نظر خانواده و اطرافیانم بسیار اروم هستم و اصلا نشانه ایی از بیش فعالی ندارم و کاملا سالمم ولی مشکل من بیشتر روحی و روانی هست خیلی از درون داغونم .
    لطفا راهنمایی کنید
    سلام
    از حرفهاتان کاملا مشخص هست کمالگرا هستید و این مورد روی رفتارتان کاملا اثر گذاشته اینکه از اشتباه کردن می ترسید اینکه با کوجکترین برخورد غیرمنتظره از جا در میآیید این را بگویم شما انسان خوب و شایسته هستید هیچ کس کامل نیست من و شما و هر کی اشتباه میکنیم تا اشتباه نکنیم پیشرفت نمی کنیم برخورد دیگران هم خالی از اشتباه نیست آنها هم اشتباه میکنند باید شما درک کنید اشتباه جزیی از زندگی است خود را ملامت نکنید اعتماد به نفستان پایین هست فقط مشکل اصلی شما این هست همه چیز همیشه نمیتواند خوب باشد و کامل.
    باید بپذیرید که نقصهایی هست به هر حال برای انجام هر اقدام و کاری در ابتدا بسیاری از اشتاه ها و موانع پیش میآید در برخورد با آنها می توانیم به راه حل و تصمیم برسیم یک مجسمه یک چوب یا سنگی بی قواره بوده با تراشیده شدن به تدریج بدین شکل درآمده هیچ چیزی از ابتدا کامل نبوده پس برای انجام هر تصمیمی ترسیدن از نشدن و شکست خوردن باعث میشود که کلا اقدامی نکنید بلکه شکست جزئی از فرآیند موفقیت هست.
    امضای ایشان

تا میتوانی دلی به دست آور
    دل شکستن هنر نمی باشد

5. کاربران زیر از سعید62 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

Dev

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد